Stowarzyszenie Młodych Montażystów

Stowarzyszenie Młodych Montażystów

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-10-13 13:08:48

 ppq

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 54
Punktów :   

AVCCAM i Final Cut 6

zacznę od tego, że nie znoszę formatów od Panasonica.

dostałem b. dużo materiałów w formacie AVCCAM (czyli Panasonicowe AVCHD) zgranych na dysk. sporo godzin. jest pełna struktura katalogowa, więc ok niby.
niestety Log and Transfer w Final Cut-cie 6 mi tego nie czyta. wyczytałem w necie, że z niektórych kamer Panasonica nie da się przeczytać nagranych plików w Final Cut-cie.  zainstalowałem sobie ze strony Panasonica plugin 'AVCCAMImporter v1.0'. dzięki temu pliki MTS mogę odczytywać bezpośrednio w QT.

wszystkie pliki muszę przerobić do ProRes 422, bo tak sobie życzą (nie wnikam). robię to za pomocą MPEGStreamclip, bo tam można ustawić kolejki plików, co przy takiej ilości jest niezwykle pomocne. natomiast trwa to straaaasznie długo! jakość bardzo dobra wychodzi, ale czas konwertowania koszmarny.

próbowałem konwertera programu Toast Titanium, ale ten też liczyć chce bardzo długo. a poza tym bardziej ufam MPEGStreamclip.

czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? pomysł na szybsze przekonwertowanie? jakieś rozwiązanie? sugestia?

będę bardzo wdzięczny!


ADMIN

Offline

 

#2 2011-10-13 13:18:23

jzawadzki

SMM

Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 49
Punktów :   

Re: AVCCAM i Final Cut 6

HUBERT, wadz mi jakis maly plik na mojego dropboxa, a sprawdze.

Offline

 

#3 2011-10-13 13:28:00

 ppq

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 54
Punktów :   

Re: AVCCAM i Final Cut 6

powinieneś mieć zaraz plik MTS u siebie na dropbox. ok 45 mb.

boję się, że nie da się tutaj więcej zdziałać niestety.


ADMIN

Offline

 

#4 2011-10-13 13:59:19

jzawadzki

SMM

Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 49
Punktów :   

Re: AVCCAM i Final Cut 6

Powiem tak, z MTS to ja jednak bardziej ufam Toast'owi. Już nie raz to sprawdzalem. Jaki ty masz komputer mistrzu, bo od tego tez wiele zależy.

Offline

 

#5 2011-10-13 14:59:02

 ppq

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 54
Punktów :   

Re: AVCCAM i Final Cut 6

komputer demonem nie jest.
iMac 20'', 2,4 GHz Core 2 Duo, 4 GB ram

materiały z Canona przerabia bardzo sprawnie.
problemem jest ta gówniana kompresja AVCHD.

no więc po ustaleniach: trzeba użyć innych softów do przepisania plików.

podsumowując można wrzucić pliki MTS do Toast'a, Episode'a i do MPEGStreamclip (do tego ostatniego może być potrzebne wcześniejsze zainstalowanie paczki AVCCAMImporter ze strony Panasonica). różnica w prędkości konwersji zależy tylko od mocy komputera.


ADMIN

Offline

 

#6 2011-10-19 19:40:36

KDamian

SMM

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 1
Punktów :   

Re: AVCCAM i Final Cut 6

Mam podobny problem i jak na razie obchodzę to na około czyli używam ClipWrap do przerobienia MTS na QT, a później Mpeg Streamclip. Kilka struktur katalogowych z Panasonica udało mi się zaciągnąć bezpośrednio przez log and transfer, ale większość muszę przerabiać pierwszą metodą.

Łączę się w bólu.

Offline

 

#7 2011-10-20 13:29:13

 ppq

Administrator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-09-22
Posty: 54
Punktów :   

Re: AVCCAM i Final Cut 6

w MPEGStreamclip możesz bezpośrednio wrzucać pliki MTS bez robienia kontenerów QT.


ADMIN

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.onlinenaruto.pun.pl www.commando80.pun.pl www.rozyny-info.pun.pl www.klasa2011.pun.pl www.rotbila.pun.pl